Jaunumi | Kas kredītņēmējiem jāzina par EURIBOR likmes celšanu?

Kas kredītņēmējiem jāzina par EURIBOR likmes celšanu?

Aizņēmējiem ir ļoti svarīgi izprast EURIBOR likmi. EURIBOR ir galvenā etalona procentu likme, kas ietekmē plašu finanšu produktu klāstu, sākot no hipotēkārajiem kredītiem līdz aizdevumiem studijām un patēriņa kredītiem. Šajā rakstā izpētīsim, kas kredītņēmējiem kas ir EURIBOR un, kas par to jāzina, likmes svārstībām un ietekmi uz kredītņēmējiem.

Kas ir EURIBOR likme?

EURIBOR ir galvenā etalona procentu likme, ko izmanto Eiropas Savienības un Eiropas Brīvās tirdzniecības asociācijas (EBTA) valstīs. Tā atspoguļo vidējo procentu likmi, par kādu Eiropas banku grupa aizdod viena otrai starpbanku tirgū. EURIBOR ir būtiska atsauces likme dažādiem finanšu instrumentiem, tostarp hipotēkārajiem kredītiem, privātpersonu aizdevumiem un citiem finanšu instrumentiem.

Svarīgas EURIBOR iezīmes:

 • Vairāki termiņi: EURIBOR likmēm ir pieejamas vairāki termiņi. Visbiežāk izmantotie termiņi ir 3 mēneši, 6 mēneši un 12 mēneši.
 • Likmes noteikšana: EURIBOR likmes nosaka Eiropas Naudas tirgus institūts (EMMI), pamatojoties uz vadošo Eiropas banku komisijas iesniegumiem.
 • Ietekme uz aizņēmuma izmaksām: EURIBOR ir nozīmīga loma procentu likmju noteikšanā plašam finanšu produktu klāstam, īpaši mainīgas procentu likmes aizdevumiem. Mainoties EURIBOR likmēm, tiek pielāgotas arī šo kredītu procentu likmes, kas ietekmē aizņēmēju ikmēneša maksājumus.
 • Eiropas Centrālā banka (ECB): Eiropas Centrālajai bankai (ECB) ir izšķiroša loma īstermiņa procentu likmju ietekmēšanā eirozonā. ECB nosaka savu likmi, kas pazīstama kā galvenā refinansēšanas likme, kas ietekmē banku aizņēmuma izmaksas.
 • Ekonomiskie un tirgus faktori: EURIBOR likmi ietekmē dažādi ekonomiskie un tirgus faktori, tostarp eirozonas monetārā politika, inflācija, ekonomiskā izaugsme un globālie finanšu apstākļi. Šo faktoru izmaiņas var izraisīt EURIBOR likmju izmaiņas.
 • Finanšu produkti: EURIBOR likmes tiek plaši izmantotas, lai noteiktu procentu likmes finanšu produktiem, piemēram, dažādiem aizdevumiem.
 • Pārredzamība: EURIBOR ir pakļauta regulējošai uzraudzībai, lai nodrošinātu likmes integritāti un precizitāti. Pēc globālās finanšu krīzes tika ieviestas reformas, lai uzlabotu EURIBOR likmju noteikšanas procesu pārvaldību un caurskatāmību.

EURIBOR ir nozīmīga procentu likme eirozonā, kas ietekmē aizņēmumu izmaksas plaša spektra finanšu produktiem. Aizņēmējiem, kuru aizdevumi ir piesaistīti EURIBOR likmēm, ir jāapzinās likmes izmaiņas un iespējamā ietekme uz aizdevumu procentu likmēm.

EURIBOR nozīme kredītņēmējiem

EURIBOR ir nozīmīga loma un likmes paaugstinšāna vai samazināšana var tieši ietekmēt cilvēkus vairākos veidos:

 • Privātpersonu kredītu likmes: Daudziem eirozonas kredītņēmējiem ir aizdevumi ar mainīgām procentu likmēm, kas ir piesaistītas EURIBOR. Palielinoties EURIBOR likmēm, pieaug arī šo kredītu procentu likmes, kas, savukārt, nozīmē, ka pieaug arī ikmēneša maksājums. Un, samazinoties EURIBOR likmēm, maksājumi var kļūt mazāki.
 • Investīcijas: EURIBOR likmes var ietekmēt noteiktu ieguldījumu produktu darbību. Piemēram, obligācijām ar mainīgām procentu likmēm, kas piesaistītas EURIBOR, var būt svārstīgas, mainoties EURIBOR. Turklāt EURIBOR likmju izmaiņas var ietekmēt dažus ieguldījumu fondus.
 • Ekonomiskā stabilitāte: Eirozonas ekonomikas vispārējo stāvokli var ietekmēt EURIBOR likmes. Ja Eiropas Centrālā banka pielāgos monetārās politikas likmes, lai kontrolētu inflāciju vai stimulētu ekonomikas izaugsmi, tas var ietekmēt EURIBOR likmes.

Kā pārvarēt augstas EURIBOR likmes periodu?

Pārvarēt finansiālu nenoteiktību, kad tiek celtas EURIBOR likmes var būt sarežģīti, taču ir vairākas darbības, kuras iespējams veikt, lai pārvaldītu EURIBOR ietekmi uz personīgajām finansēm.

 • Budžeta pārksatīšana – izprat sadaļas, kurās iespējams ietaupīt
 • Izmantot fiksētas procentu likmes aizdevumus
 • Vienoties ar aizdevējiem par kredītbrīvdienām vai citām iespējām, kas palīdzēs samazināt kopējo maksājumu
 • Ārkārtas uzkrājumu izveidošana
 • Aizdevumu ar augstu procentu likmi ātrāka atmaksa
 • Ieguldījumu diversificēšana
 • Konsultācijas ar finanšu konsultantiem, lai izprastu labvēlīgākās darbības
 • Aizdevumu pārfinansēšana, lai iegūtu mazāku procentu likmi un izdevīgākus nosacījumus
 • Uzkrājumu veidošana neskatoties uz nelabvēlīgo finanšu situāciju

EURIBOR likme ir būtisks etalons aizdevumiem eirozonā, kas ietekmē aizņēmējus ar mainīgas procentu likmes hipotēkas kredītiem, privātpersonu aizdevumiem un citiem finanšu produktiem. Lai efektīvi orientētos EURIBOR likmes iezīmēs un noteikumos, aizņēmējiem ir jābūt informētiem par likmes svārstībām, jāizpēta aizdevuma līgumi un vajadzības gadījumā jāapsver tādas iespējas kā fiksētas procentu likmes aizdevumi. Procentu likmju riska pārvaldīšana ir būtiska atbildīgas finanšu plānošanas sastāvdaļa aizņēmējiem, it īpaši ekonomiski svārstīgā periodā.

Finansējums tieši tāda mājokļa iegādei par kādu vienmēr esi sapņojis.