Jaunumi | Jauna ģimene un savs mājoklis!

Jauna ģimene un savs mājoklis!

Pandēmija pēdējā gada laikā likusi daudz rūpīgāk izvērtēt divas lietas: finanses un dzīves telpu. Gan atsevišķi, gan saistīti.

Daudziem no mums nācās secināt, ka ikmēneša maksājums, ko veicam par dzīvokļa īri patiesībā ir bijis nesamērīgi augsts. Tāpat, redzējām, ka pandēmijai sākoties, īres tirgus sašūpojās un īres cenas kritās, lai jau 3- 4 mēnešu vēlāk turpinātu atgriezties sākotnējā pozīcijā.  Pretēji pieņēmumam, ka īres cenas turpinās sarukt, tas diemžēl nav noticis, vai - nav noticis tik lielā apjomā kā tika cerēts. Eksperti aizvadīto gadu īres tirgū vērtē kā “diezgan aktīvu”, kas nozīmē vienu – pieprasījums saglabājas un attiecīgi – saglabājas arī īres cenas. Īres cenu samazinājums vērtējams amplitūdā 10 - 15 %, kas, nav maz, bet, nešaubīgi, piemēram, divistabu īres dzīvokļa cena ir vismaz par 100  - 150 eiro lielāka, nekā būtu tāda paša dzīvokļa hipotekārā kredīta maksājuma summa.

Nekustamā īpašuma attīstītāju dati liecina, ka jaunās ģimenes visbiežāk izvēlas iegādāties mājokli jaunajos projektos, un iemesls, kas kavē realizēt sapni par savu personīgo dzīvesvietu, ir grūtības uzkrāt pietiekamā apjomā, lai veiktu pirmo iemaksu, pat, ja jaunā ģimene varētu atļauties veikt ikmēneša hipotekārā kredīta maksājumu.

Bigbank šajā pavasarī, partnerībā ar finanšu institūciju Altum, rūpējoties par  jaunajām ģimenēm, un, domājot par viņu vajadzībām, pirmie Latvijā piedāvā hipotekāro kredītu, kas dod iespēju veikt tikai procentu maksājumus, pamatsummas maksājumus atliekot līdz brīdim, kad uzlabojas jaunās ģimenes finanšu situācija – palielinās ieņēmumi, samazinās izdevumi kādā no pozīcijām, kas aktuāla, kad bērni ir mazi vai tikko uzsākam patstāvīgo dzīvi, un rodas vairāk līdzekļu, ko novirzīt pamatsummas atmaksai.

Bieži vien pirmais mājoklis nav liels, un, augot ģimenei, iespējams, augs arī prasība pēc lielākas dzīves telpas. Ja visu šo laiku būsiet dzīvokli īrējis, kādu dienu atkal atradīsieties tajā pat pozīcijā, kur sākāt. Savukārt, ja visu šo laiku esat veicis hipotekārā kredīta maksājumu, jau esat investējis savā nākotnē, un sastopoties ar vajadzību pēc plašākas dzīves telpas, savu esošo dzīvesvietu varēsiet izīrēt vai pārdot.

Kādas ir priekšrocības, ja mājoklis ir īpašumā?

  1. Nemainīga ikmēneša maksājuma summa. Turpretī, īrējot – dzīvokļa īpašnieks var mainīt īres cenu, kas neatbilst jums vēlamajai vai likt maksāt papildu summu, ja dzīvoklī nodarīti kaut minimāli bojājumi (piemēram, nedaudz nosmērēta siena);
  2. Stabilitātes sajūta. Jūs zināt, kur dzīvosiet pēc gada vai diviem, ja vien to vēlēsieties. Neviens jūs nevar palūgt atbrīvot dzīvokli 30 dienu laikā, ja izpildāt savas saistības pret banku un laikā veicat maksājumus.
  3. Jūs investējat savā, nevis svešā īpašumā. Pat, ja tikai salabojat durvju rokturi vai pārkrāsojat dzīvokļa sienu – veikt apjomīgas investīcijas svešā īpašumā, nesaņemot par to neko pretī, nav gudra izvēle.
  4. Īpašums var kļūt par papildus peļņas avotu. Mainoties situācijai jūsu dzīvē un ienākumu līmenim palielinoties, varat atļauties savu pirmo īpašumu izīrēt, lai daļu no tā novirzītu maksājumam par lielāku mājvietu vai arī, lai veidotu finanšu uzkrājumus.
  5. Nekustamais īpašums tradicionāli tiek uzskatīts par vienu no labākajiem investīciju veidiem ilgtermiņā.

Jūs varat kļūt par nekustamā īpašuma saimnieku jau šodien, atliek vien rūpīgi izdarīt savu izvēli!

Apskati mūsu hipotekāro kredītu.

Ar atbilstošu hipotekāro aizdevumu iespējams nopirkt tieši tādas mājas, par kādām vienmēr esi sapņojis!

Jaunas mājas un vēl patīkamākas un mājīgākas, ja tās iegūtas sadarbībā ar stabilu partneri, izmantojot klientam individuāli pielāgotus risinājumus

Hipotekārais kredīts

Piemērota izvēle mājokļa iegādei vai būvniecībai

Aizdevuma likme

no 1,8% + Euribor

Summa

20 000 - 300 000 €

Uzzināt vairāk